fbpx

Microsoft Lists to doskonały przykład jak zrobić coś z niczego. Nie mam wbrew pozorom zamiaru umniejszać jego roli. Uważam wręcz, że to świetne posunięcie zarówno z technologicznego jak i marketingowego punktu widzenia. Listy SharePoint mają dzięki temu ogromną szansę zawitać na stałe pod strzechy niejednego środowiska Office / Microsoft 365.  

Co nowego w Microsoft List

Nie dalej niż miesiąc temu prowadziliśmy w Akademii webinar poświęcony Microsoft Lists. Było to chwilę po premierze tego produktu, a już teraz przyszła pora na omówienie pierwszych nowości i zmian. Wybrałem dla Ciebie dwie (wybór nie był łatwy, bo na roadmapie produktów roi się od wpisów). Pierwszą jest nowy typ kolumny przechowującej obrazki. Niby oczywista rzecz, ale dopiero teraz możemy jednym kliknięciem dodać taki obrazek do listy bez niepotrzebnych i skomplikowanych dodatkowych kroków. Jeśli choć raz musiałeś na swojej liście dodać odwołanie do jakiegokolwiek obrazka, zdjęcia i grafiki, to na pewno ucieszy Cię ta zmiana. Drugą nowością jest widok galerii, a właściwie formularz pozwalający w prosty sposób go konfigurować.  

Demo

Nie zamierzam zanudzać Cię opisami tych funkcji. Zamiast tego zachęcam do obejrzenia krótkiego nagrania, na którym je prezentuję. 

Podsumowanie

Na koniec zostawiam Ci kilka łączy, o których wspominałem w nagraniu. Miłego klikania: