fbpx

Newsletter 14 kwietnia 2022
ten o niebieskich migdałach

Dzisiaj jest dzień patrzenia w niebo – wspaniały jest to dzień, nie zapomnimy go nigdy. Pogoda dopisuje (gdy piszemy ten wstęp, więc to może być kilkuminutowe okienko), a i newsy całkiem okazałe (te raczej utrzymają się dłużej). Pozostaje życzyć Wam miłej lektury!  

Warto przeczytać

Kilka ciekawych informacji, które wpadły nam w ręce w ostatnim czasie:

[Power Apps] Aplikacja Power Apps jest już dostępna w sklepie Windows. Praca Offline, obsługa urządzeń, to tylko kilka funkcji, które czekają w tej wersji. W planach są kolejne. Przeczytasz o nich tutaj: Announcing Public Preview of a new Power Apps application on Windows | Microsoft Power Apps Aplikacja: https://www.microsoft.com/store/productId/9MVC8P1Q3B29 

[SharePoint] Kanały prywatne i nowe kanały typu shared w Teams posiadają swoje dedykowane witryny SharePoint. Witryny te dostaną sporą aktualizację. Wszystko po to, by ułatwić nawigację z witrynami powiązanych zespołów. Wyglądać to będzie tak: 

[Lists] Widok kalendarza w listach ma jedno oczywiste ograniczenie. Wymaga wypełnionego pola z datą. Co się stanie jeśli to pole nie jest wymagane i nie wszystkie elementy listy mają je wypełnione? No właśnie. Nie widać ich w tym widoku. No i to się zaraz zmieni za sprawą nowego panelu prezentującego te dane (Microsoft nazwał go unscheduled): 

[Project for the Web] Świetna informacja ze świata zarządzania projektami. Użytkownicy bez licencji P1/P3/P5 będą mogli raportować (czytaj modyfikować) dane o postępach zadań w planach P4W! Zmiana zostanie wprowadzona do końca maja 2022. Harmonogram działania dla platformy Microsoft 365 | Microsoft 365 

[Teams] Do instagrama jeszcze daleko, ale Teams wkrótce otrzyma wbudowane filtry pozwalające na modyfikację wideo (brightness oraz soft focus).  

[Power Apps] $”Drogi {User().FullName}, czy wiesz że od {Today()} możesz korzystać z nowej metody pracy z ciągami znaków w funkcjach Power FX?” $-Strings: A Better Way To Concatenate Text Strings In Power Apps (matthewdevaney.com) 

[Microsoft 365] Jeśli masz coś ważnego do zrobienia to nie czytaj dalej tej wiadomości! Grozi to utknięciem na długie godziny w gąszczu przeciekawych szablonów, aplikacji i innych gotowców🔥🔥🔥. My jeszcze się nie odgrzebaliśmy…Wchodzisz na własną odpowiedzialność: Announcing new Microsoft 365 unified sample gallery with over 1,000 samples – Microsoft 365 Developer Blog 

Introduction to Microsoft 365 Unified Sample Gallery – YouTube 

Podcast

S02E29: Ten o architekturze oraz architektach (miast i IT) feat. Jakub Bielikowski

W tym odcinku zaczynamy od książki autorstwa naszego gościa. Rozmawiamy o historii Warszawy, o jej architekturze i tak od słowa do słowa przechodzimy do architektury systemów IT. Trzeba słuchać w skupieniu, bo zanim się obejrzycie z dziewiętnastowiecznej Warszawy zostaniecie przeniesieni do cyfrowego miasta. Główne techniczne tematy odcinka to:

Kim jest architekt IT?

Czy warto robić dokumentację?

Co dzieje się z architekturą, gdy łączą się miast… tfu! firmy?

Jakie części architektury centralizować?

Jakie wyzwania rodzi transformacja cyfrowa?

Gdzie można nas posłuchać ????
Anchor: HTTPS://ANCHOR.FM/DRAFT-ROZMOWY