fbpx

Newsletter 14 października 2021
ten o spełnianiu norm

Dzisiaj, Drogi Czytelniku, jest Światowy Dzień Normalizacji. Nadal nie wiemy, co dokładnie to oznacza, ale od lat staramy się trzymać wyznaczone standardy. Ten newsletter będzie dokładnie taki, jak poprzednie, czyli zwarty, zborny i pełny wartościowych treści – miłej lektury!

Warto przeczytać

Kilka ciekawych informacji, które wpadły nam w ręce w ostatnim czasie:

[Power Apps]Jeśli dołączasz załączniki w swoich aplikacjach, musisz to obejrzeć. Shane Cows pokazuje nie tylko jak wysłać wiele plików, ale również jak załączać je za pomocą…DRAG’N’DROP. Brzmi dobrze? TAK! Szczególnie, gdy działasz z aplikacją w offline.

[Power Apps] Najprostszy z możliwych przykład użycia kontenerów. Przy tym bardzo przydatny. Nic tylko czytać i wdrażać: Easy Power Apps Scrollable Screen Using A Vertical Container (matthewdevaney.com)
[SharePoint] To ciągle niedoceniana i słabo znana funkcja. O co chodzi? Oczywiście o zarządzane metadane (managed metadata). Usługa dostanie wkrótce nowy interfejs do konfiguracji na poziomie witryny. BTW…o tej usłudze będziemy mówić na jednym ze szkoleń SharePoint Ninja
[Teams] Już wkrótce (najpóźniej do połowy listopada) zostanie poprawiona i unowocześniona strona wyników wyszukiwania w Teams. Nasz komentarz: No wreszcie 😉

 

Podcast

S02E03: Ten o digitalizacji
To jest odcinek o digitalizacji. Tym razem rozmawiamy o tym, jakie opcje mają małe firmy, gdy chcą przejść informatyzację. Próbujemy odpowiedzieć na pytanie czy ta cała chmura jest bezpieczna i gdzie najlepiej mieć skrzynkę pocztową (dziwnie długo rozmawiając o wp.pl). Padają akronimy jak „MFA” czy nazwy w stylu „Miro” – pierwsze nie jest organizacją rządową, a drugie naszym wujkiem.


Gdzie można nas posłuchać ????
Anchor: https://anchor.fm/draft-rozmowy