fbpx

Newsletter 2 grudnia 2021
ten o mniom mniom

Z angielska pancake, z rosyjska keks – dzisiaj obchodzimy Dzień Placków. Spytacie: „jak się to ma do newslettera?” I to jest dobre pytanie. Pisząc te słowa jemy naleśnika z nutellą i tego samego życzymy Wam podczas czytania – miłej lektury! 

Warto przeczytać

Dzisiejszą sekcję zdominowały nowości z Ignite. Wybraliśmy dla Ciebie te naszym zdaniem najciekawsze: 

[Power Apps] Jak zrobić własny peoplepicker z kontrolki Combobox? To bardzo przydatny trik i na szczęście bardzo prosty. Tu znajdziesz przepis. Na pewno przyda się w niejednej aplikacji: Creating Office365 People Picker – Power Platform Community (microsoft.com) 

[Power Apps] Ten artykuł musi przejrzeć każda osoba pracująca z aplikacjami Canvas. Serio! Wszystko co musisz wiedzieć o formularzach. Trik z formatowaniem wszystkich kontrolek spodobał nam się szczególnie. Link do artykułu: 10 Things You Should Know About Power Apps Forms (matthewdevaney.com) 

[Power Automate] Wpadło nam w ręce to narzędzie i długo musieliśmy zbierać szczęki z podłogi. Dokumentowanie procesów w Power Automate nigdy nie było takie proste. Polecamy: GitHub – modery/PowerDocu: Generate technical documentation from your existing Power Automate Flows  

[Teams] Podsumowanie nowości ze świata Teams ogłoszonych w listopadzie. Naszą ulubioną jest „Content from Camera”. What’s New in Microsoft Teams | November 2021 – Microsoft Tech Community 

[Power Apps] W życiu każdego Citizen Developera nadchodzi ten dzień, w którym liczba linii kodu PowerFX funkcji w aplikacji staje się na tyle duża, że bez przyjęcia pewnej konwencji nazewniczej nie sposób nad nim zapanować. Pozostaje pytanie jak ją zdefiniować? Nie ma sensu wyważać otwartych drzwi. Tutaj znajdziesz świetnego gotowca z przykładami: Power Apps Canvas App Coding Standards: Naming Conventions (matthewdevaney.com) 

[SharePoint] Tradycyjne podsumowanie miesiąca w SharePoint. W nim nowa wersja SharePoint Framework (pewnie ucieszy głównie nas), ale i prywatne drafty aktualności. Jak nic trafią do agendy kolejnej edycji SharePoint Ninja 

SharePoint Roadmap Pitstop November 2021 (microsoft.com) 

Podcast

S02E10: Ten o CV

Dla jednych opis zawodowych doświadczeń, dla innych radosna twórczość pod hasłem „wanna be”. Niektórzy stawiają na edukację, inni na hobby, bo wiadomo, że dobra książka zawsze jest w cenie. W tym odcinku dzielimy się naszymi przemyśleniami na temat CV patrząc od strony osób, które je otrzymują. Na co zwracamy uwagę, co sprawia, że chcemy spotkać się z daną osobą? Posłuchajcie.
Gdzie można nas posłuchać ????
Anchor: https://anchor.fm/draft-rozmowy