fbpx

Newsletter 22 kwietnia 2021
ten o déjà vu, czyli znowu o Inbox Zero

Agent zero zero inbox powraca już jutro. Pogoda nas nie rozpieszcza, dlatego proponujemy Wam chwilę ze słoneczkiem w skrzynkach odbiorczych. Zaparzcie sobie pyszną kawusię i zasiądźcie przed teleodbiornikami w piątek o godzinie 11:00. Szczegóły w newsletterze – miłej lektury.

Wydarzenia

GOOGLE NEXT LEVEL / MEETUP/18 maja 2021 / 10:00-12:00

Co my tam robimy? Ano będziemy mówić o tym na czym znamy się najlepiej…czyli LowCode!
Ale nie, nie Power Platform tym razem, a AppSheet czyli konkurencyjny produkt od Google.

Sesję „Kto mi to zakoduje?” poprowadzi Wojciech Szczepanik

Link do darmowej rejestracji: ????
Google Next Level 2021 / 18 maja (flyonthecloud.com)

Warto przeczytać

Kilka ciekawych informacji, które wpadły nam w ręce w ostatnim czasie:

[Digital] W najnowszym raporcie Well.hr zatytułowanym „W cyfrowym świecie. Jak technologie wpływają na wellbeing pracowników” autorzy przyglądają się zachodzącym zmianom, analizują trendy, identyfikują korzyści i zagrożenia wynikające z rozwoju technologii w naszych miejscach pracy oraz zastanawiają się, jak mogą one wspierać nasz wellbeing.

Raport pokazuje, jak firmy wykorzystują technologię, by tworzyć nowoczesne, bezpieczne i sprzyjające integracji środowisko pracy, oraz dzielą się dobrymi praktykami w budowaniu pozytywnych doświadczeń pracowników.
Cały raport bezpłatnie dostępny tutaj: https://wcyfrowymswiecie.pl/
[Power Apps] W kolejnym odcinku kursu Power Platform, wracamy do tematu galerii. Tym razem to co tygrysy lubią najbardziej – kolorki, ikonki i formatowanie.
Wpis na blogu: 
 
[Power Platform] Jeśli masz przeczytać jedną wiadomość z tego newslettera, to musi być ta. Zmienne środowiskowe dla źródeł danych! Ta funkcja ma szansę pchnąć Power Platform w niedostępne do tej pory obszary. Zresztą zobacz sam: Announcing data source environment variables | Microsoft Power Apps
 
[Power Apps] Bardzo ciekawe zastosowanie tymczasowych kolekcji i funkcji Sequence. Wszystko w kontekście walidacji wpisywanych w Text Input danych. Krótko i treściwie: Prevent user from entering Special Characters in a… – Power Platform Community (microsoft.com)
 
[Teams] W zwykłej telekonferencji Teams uczestniczyć może 300 osób. Co się stanie gdy kolejne spróbują się podłączyć? Zostaną wpuszczeni w specjalnym trybie „View-Only”! Takich osób może być nawet 20 000 (zostanie to zmniejszone do 10 000). Tutaj znajdziesz więcej informacji na temat konfiguracji tej opcji: View-only meeting experience – Microsoft Teams | Microsoft Docs
 
[Teams] Webinary już są!

[Power Platform] Nowa wersja konektora Excel! Teraz arkusze mogą być przechowywane w SharePoint Online, a dostęp nie jest limitowany do jednej osoby: Updates to the Azure File Storage and Excel Online (Business) connectors | Microsoft Power Apps

[Outlook i Teams] Zadbaj o siebie i swoją produktywność, a właściwie pozwól, że aplikacje zrobią to za Ciebie. Zerknij na ten artykułResearch shows your brain needs breaks—Outlook and Microsoft Teams can help – Microsoft 365 Blog. PS. nie zapomnij tez o naszym webinarze (to już jutro!)

Rebus

Poniżej kolejny rebus – dobrej zabawy! Koniecznie odpisz jeśli znajdziesz rozwiązanie.