fbpx

Newsletter 30 września 2021
ten o podcastach

Każdy z nas lubił słuchać bajki na dobranoc. W obecnych czasach możemy nie męczyć babci, żeby jechała z nami do pracy i opowiadała fajne historie po drodze, wystarczy włączyć podcast. Najlepiej naszego autorstwa – w dzisiejszym nawsletterze między innymi o nim. Miłej lektury!

Warto przeczytać

Kilka ciekawych informacji, które wpadły nam w ręce w ostatnim czasie:

[Teams]Wiadomość, która nas szczególnie ucieszyła.Spotkania na żywo w Teams będzie można rozpoczynać ponownie! Ci z Was, którzy prowadzą regularnie takie spotkania, znają ten dreszczyk emocji przy kliknięciu Rozpocznij/Zakończ spotkanie????Teraz będzie spokojniej.Microsoft 365 Roadmap | Microsoft 365

[Teams] Nie wszyscy lubią rysować na wirtualnych tablicach (miro, whiteboard). Jeśli jesteś w gronie tych bardziej „analogowych” użytkowników Teams, to ucieszy Cię ta zapowiedź. Już niedługo w Teams będzie można udostępnić widok zwykłej tablicy, czy flipchart’a i uzyskać taki efekt 

[Power Apps] Bardzo ciekawy tutorial pokazujący „deep linking” do Teams. O co chodzi? O możliwość odwoływania się do konkretnych elementów Teams (np. czat). Może być przydatne w niejednej aplikacji: https://thepoweraddict.com/how-to-deep-link-into-teams-from-power-apps/

[Power Apps] Poszerzają się możliwości Conditional Access w Power Apps. Do tej pory CA działało na zasadzie „wszystkie aplikacje albo żadna”. Od teraz będzie można to konfigurować per aplikacja. Co to oznacza w praktyce?

Będziesz mógł ustawić polityki typu:

  1. Wybrane aplikacje będą wymagać od użytkowników końcowych wykonania uwierzytelniania wieloskładnikowego (MFA).
  2. Wybrane aplikacje będą wymagać od użytkowników końcowych połączenia z intranetem w celu uzyskania dostępu do aplikacji.
  3. Wybrane aplikacje będą wymagać połączenia użytkownika końcowego z urządzenia, które jest zgodne z zasadami zarządzania urządzeniami organizacji.
[Power Apps] Microsoft i jego Power Platform w czołówce rozwiązań Low Code na rynku. Czy wspominaliśmy już o tym, że warto znać te technologie?

Podcast

Draft rozmowy to podcast, który zaczęliśmy nagrywać w tym roku. Idzie jesień, my czytaliśmy sumiennie Chłopów w liceum, więc postanowiliśmy opublikować kolejny sezon. W pierwszym odcinku o szkoleniach i jak na nich zjedliśmy zęby.

Gdzie można nas posłuchać ????
Anchor: https://anchor.fm/draft-rozmowy