fbpx

Newsletter 7 kwietnia 2022
ten o robotach

Stawiamy dolary przeciwko kasztanom, że wykonujecie w ciągu dnia/tygodnia/miesiąca wiele czynności, które można zautomatyzować. Nawet wstęp do takiego newslettera mogłaby za nas zrobić technologia. Przeczytajcie do końca, a dowiecie się, kto napisał te słowa – miłej lektury!  

Warto przeczytać

Kilka ciekawych informacji, które wpadły nam w ręce w ostatnim czasie:

[Teams] Podsumowanie nowości z marca. My najbardziej doceniamy zmiany w wyszukiwarce (powinna działać szybciej) oraz dodanie automatycznych zaproszeń do webinarów. W końcu rejestracje będą widoczne w kalendarzach. Wszystkie nowości: What’s New in Microsoft Teams | March 2022 – Microsoft Tech Community 

[SharePoint] Kolejne podsumowanie marca. Tym razem SharePoint. To był spokojny miesiąc. Nowości nie ma dużo, ale zawsze znajdzie się coś ciekawego. Szczególnie polecamy nowe szablony list oraz kolumny Managed Metadata w wersji Modern. Wszystkie nowości: Microsoft SharePoint Roadmap

[Power Platform] To ważna zmiana, choć może przejść niezauważona. Mamy nadzieję, że się tak nie stanie. Całe Power Platform otrzyma jedno API, a właściwie wszystkie dotychczasowe dostaną wspólny „parasol”. Ta zmiana może przynieść wiele ciekawych rozwiązań. Wygląda to tak: Introducing Microsoft Power Platform API (preview) | Microsoft Power Apps 

[PAD] Power Automate Desktop dostaje regularne aktualizacje. Co miesiąc. Niezmiennie ciekawe i ważne. Ostatnia lista wygląda bardzo ciekawie: Power Automate for desktop – March 2022 update | Power Automate Blog (microsoft.com)

Obsługa większych porcji danych przy webscrapingu wygląda wyjątkowo ciekawie. To temat, który poruszamy w trzecim module szkolenia Roboty do roboty: https://www.old.akademiaaplikacji.pl/PAD – zapraszamy!  

[Power Apps] W ostatnim tygodniu na grupie Power Platform Polska (przy okazji zapraszamy na https://www.old.akademiaaplikacji.pl/PowerPlatformPolska) toczyła się dyskusja na temat przenoszenia rozwiązań opartych o listy SharePoint i Power Apps pomiędzy witrynami. Temat został rozwiązany przy użyciu PowerShell i modułu PnP, ale okazuje się, że są też bardziej systemowe metody. Polecamy i nagranie i narzędzia (wszystkie dostępne na GitHub): Migrating Cloud Flows using Flow & Apps migrator 

Repo: GitHub – Zerg00s/FlowPowerAppsMigrator: Converts SharePoint Data sources for the MS Flow and PowerApps to a new tenant of your choice. 

[Power Apps] Na oficjalnym blogu Power Apps pojawiło się sporo krótkich wpisów poświęconych konkretnym kontrolkom i funkcjom. Świetny materiał nie tylko dla początkujących. W tym tygodniu pojawiły się następujące tematy: 

Animowane menu: Implement a Fly Out Menu in Power Apps – Power Platform Community (microsoft.com) 

Praca z kolekcjami: Working with Collections in Power Apps – Power Platform Community (microsoft.com) 

Skaner kodów kreskowych: Working with Bar Code Scanner Control in Power App… – Power Platform Community (microsoft.com) 

Kontrolka mapy: How to work with Address Input and Map Controls in… – Power Platform Community (microsoft.com) 

Co-Authoring: Co-authoring in Canvas Power Apps – Power Platform Community (microsoft.com)  

[Adaptive Cards] Jeśli nie wiesz jeszcze jak działają karty adaptacyjne, to koniecznie zerknij na ten tutorial. Karty to nie tylko lepsza prezentacji danych, ale i możliwość wykorzystania dodatkowych funkcji: Working with Adaptive Cards to send Scheduled Powe… – Power Platform Community (microsoft.com) 

[Power Apps] Praca na polach typu data bywa wyzwaniem. Niby prosta matematyka, ale jak wgryźć się mocniej, to pojawiają się wyzwania jak różne kalendarze i dni wolne. O nich właśnie traktuje ten artykuł: Power Apps Calculate Business Days Excluding Weekends & Holidays (matthewdevaney.com) 

[Power Automate Desktop] Dlaczego warto autoamtyzować zadania w Windows 11? Jak to zrobić? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi: Automate where you work with Power Automate and Windows 11 | Power Automate Blog (microsoft.com) 

Podcast

S02E28: Ten o projektowaniu biznesu feat. Maciej Filipkowski

To drugi odcinek z Maciejem Filipkowskim. Tym razem omawiamy podejście do własnego biznesu. Atakujemy tematu z różnych stron, dlatego będziecie mogli posłuchać o tym:

– Na jakie potrzeby powinien odpowiadać biznes (rozwiązywać problemy czy dostarczać wartość)?

– Czy biznes powinien zarabiać pieniądze? 

– Czym grzeszą startupy?

– Jakie błędy popełniają przedsiębiorcy szukający inwestorów?

Pada dużo biznesowych skrótów, więc do słuchania może przydać się Google. A gdzieś między słowami mówimy o tym, dlaczego Uber będzie chodził piechotą 😉

Gdzie można nas posłuchać ????
Anchor: HTTPS://ANCHOR.FM/DRAFT-ROZMOWY