fbpx

Newsletter 8 kwietnia 2021
ten o Inbox Zero

To już ostatni mail, który do Was wysyłamy… Taki żart ???? jednak w dzisiejszym newsletterze będzie słów kilka o świecie bez wiadomości e-mail. I nie mamy tu na myśli kontynuacji „Cast away – poza światem”, gdzie lądujecie na bezludnej wyspie, wyrywacie sobie zęby łyżwami, a konwersacje prowadzicie z nie do końca napompowaną piłką.  

Warto przeczytać

Kilka ciekawych informacji, które wpadły nam w ręce w ostatnim czasie:

[Teams] Podsumowanie nowości z lutego i marca. Zdecydowanie trzeba przeczytać. Uwaga długi artykuł: What’s New in Microsoft Teams | February and March 2021 Updates

[SharePoint] A tu podsumowanie nowości w SharePoint, OneDrive i Yammer. Oprócz artykułu jest też nasza ulubiona forma – podcast: SharePoint Roadmap Pitstop March 2021 (microsoft.com)
[Power BI Zapowiedź] Na początku maja rozpocznie się globalne wdrożenie nowej funkcji ułatwiającej integrację z SharePoint Online. Raporty będzie można tworzyć i przeglądać bezpośrednio z poziomu list. Niestety wymagania licencyjne pozostają bez zmian (min. Power BI Pro).

 

[Power Apps] To dopiero ciekawe narzędzie! Power Apps Code Review, bo o nim mowa, przyda się nie tylko przy dużych projektach aplikacji. Bardzo polecamy:

[Power Apps] Jesteśmy fanami Rezy. Poważnie rozważamy założenie fanklubu. Jeszcze kilka takich nagrań i nie będziemy mieli wyjścia. Tym razem polecamy przepis na zakładki w formularzu. Prosto i skutecznie:
[Lists] Bardzo przystępny przykład pokazujący nową funkcję formatowania formularzy listy z wykorzystaniem JSON. SharePoint List Form – Form Editor | @WonderLaura
[Power Apps] W czwartym odcinku kursu Power Platform przyglądamy się bliżej nawigacji

Inbox Zero

Wyobrażacie sobie świat bez maili? A świat bez maili w Waszej skrzynce odbiorczej? W pierwszym wypadku świat się skończył, a w drugim świat Was nie potrzebuje. Niekoniecznie. To znaczy w pierwszym przypadku pewnie świat się skończył i nie dostajecie już naszego newslettera, ale w drugim okazuje się jednak, że świat potrzebuje Was nawet bardziej, a Wy macie więcej czasu. Mission impossible powiecie, my odpowiadamy: inbox zero.

Rebus

Poniżej rozwiązanie poprzedniego rebusu ⤵