fbpx

Czym jest Power Apps?

Power Apps to platforma typu „Low-Code” pozwalająca osobom niebędącym programistami tworzyć własne aplikacje. Część pakietu Microsoft Office 365. Najpopularniejszego tego typu rozwiązania na rynku.

Dlaczego warto poznać i używać Power Apps?

 

Niski próg wejścia i szybkie efekty

Power Apps nie wymaga nauki języków programowania i skomplikowanych narzędzi. Aplikacje tworzysz w przeglądarce, korzystając z graficznego edytora i funkcji podobnych do tych znanych z Microsoft Excel. Dzięki temu pierwsze efekty możesz osiągnąć naprawdę szybko. Zdziwisz się, jak dużo można zbudować w godzinę.

Różne urządzenia

Aplikacje tworzone w Power Apps mogą być uruchamiane zarówno w przeglądarce, jak i na urządzeniach mobilnych. Telefon, tablet, laptop — sam zdecyduj. Do tego można je w prosty sposób osadzać w Microsoft SharePoint, czy Teams dając jeszcze wygodniejszy dostęp Twoim użytkownikom.

Konektory i integracja

Dane potrzebne do działania Twojej aplikacji możesz przechowywać w plikach, listach SharePoint, bazach danych, czy innych systemach. Power Apps wykorzystuje tzw. konektory, które pozwalają na integrację z wieloma innymi systemami. Jest ich ponad 250 i ta liczba ciągle rośnie. W razie potrzeby możesz też stworzyć swój własny. Integracja z innymi aplikacjami jest dzięki temu dziecinnie prosta.

Rozwój kariery

Power Apps jest częścią najpopularniejszego na rynku rozwiązania do pracy grupowej — Microsoft Office 365. Korzysta z niego ponad 150 mln użytkowników miesięcznie. Dzięki znajomości tego narzędzia zwiększysz znacząco swoją wartość na rynku pracy. Ponadto, tworzenie aplikacji jest to bardzo rozwijającym, kreatywnym i satysfakcjonującym zajęciem.

Część większej rodziny

Power Apps to część większej platformy. Wraz z Microsoft Power Automate (obsługa procesów biznesowych) i Power BI (analiza i wizualizacja danych) stanowią potężny oręż w walce z przeróżnymi problemami dzisiejszego biznesu. Nie musisz się obawiać zamykania w granicach jednego systemu (Office 365) jednego producenta (Microsoft). Power Apps współpracują z innymi popularnymi aplikacjami (Facebook, Google Docs, Oracle itp.)

Bezpieczeństwo i zarządzanie

Szybkie tworzenie aplikacji nie oznacza, że musisz iść na kompromis, jeśli chodzi o bezpieczeństwo i zarządzanie aplikacjami. Wersjonowanie, analityka, możliwość importu i eksportu aplikacji, zarządzanie uprawnieniami, reguły DLP czy dedykowane środowiska — to tylko kilka z funkcji tej platformy.

Nasze publikacje

Power Apps i Flow dla początkujących. Kurs Wideo

Poznaj podstawy Power Apps i Flow. Seria krókich artykułów i filmów prezentujących w praktyce mozliwości tych narzędzi.

Autor: Łukasz Falaciński

 

W jakich sytuacjach powinieneś sięgnąć po Power Apps i Flow?

Dowiedz się w jakich sytuacjach przydadzą Ci się komponenty PowerPlatform. Sprawdź jak korzystali z nich inni klienci, dowiedz się dla kogo dedykowane są te platformy i jaki cel przyświeca tzw. platformom Low-Code.

Autor: Michał Guzowski 

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zapisz się na nasz newsletter i odbierz prezent. 

Masz pytania?

Zostaw nam wiadomość. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.