fbpx

FAQ

Dlaczego warto znać PowerApps i Flow?

Po pierwsze, jest to najpopularniejsze narzędzie tego typu na rynku, które w krótkim czasie może rozwiązać wiele problemów biznesowych. Po drugie, znajomość tych rozwiązań zwiększa Twoją wartość na rynku pracy. Po trzecie, tworzenie aplikacji i kreatywne rozwiązywanie problemów przy ich udziale daje niesamowitą frajdę i satysfakcję.

Czy narzędzia PowerPlatform współpracują wyłączenie z innymi produktami Microsoft?

PowerApps i Flow współpracują doskonale z innymi produktami z rodziny Office 365, ale nie są do nich ograniczone. Nawet jeśli w setkach gotowych konektorów nie  znajdziesz tego dedykowanego dla Twojej aplikacji, zawsze można takowy stworzyć.

Czy PowerApps wymaga poznania konkretnego języka programowania?

Nie! Jeśli potrafisz tworzyć formuły w Excel, to spokojnie poradzisz sobie z funkcjami w PowerApps. To na prawdę proste.

Czy muszę znać się na bazach danych pracując w PowerApps?

Nie. Zarówno PowerApps, jak i Flow, korzystają z tzw. konektorów. Dzięki temu nie muszą posiadać swojej bazy danych. Możesz je podłączyć do dowolnego źródła (jest ich obecnie ponad 250) niezależnie, czy jest to plik Excela, arkusz Google Docs, baza SQL czy lista SharePoint.

Jak najszybciej nauczyć się PowerApps i Flow?

Jest tylko jeden sposób – praktyka. Oczywiście teoria jest ważna, ale na koniec dnia aplikację trzeba po prostu zrobić. 

Jaki jest najczęstszy błąd popełniany przez nowych użytkowników PowerApps i Flow?

Odpowiedź jest prosta – brak podstawowej wiedzy na temat możliwości i ograniczeń narzędzi. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć ten projekt. Chcemy przede wszystkim dzielić się wiedzą na temat podstawowych i najważniejszych funkcji tych rozwiązań. Nie zabraknie też miejsca na tematy bardziej zaawansowane.