fbpx

Newsletter 10 stycznia 2022
ten o dniach, których jeszcze nie znamy

Wszystkim Czytelniczkom naszego newslettera składamy nieco spóźnione, ale najszczersze życzenia samych wspaniałych nowości w Office 365 oraz zawsze sprawnych Power Platform. Z kolei Czytelnikom życzymy niezawodnych workflow, a wszystkim – miłej lektury! 

Warto przeczytać

Kilka ciekawych informacji, które wpadły nam w ręce w ostatnim czasie:

[Outlook] One Outlook zbliża się wielkimi krokami…Nie wiesz o co chodzi? Koniecznie zobacz to nagranie  

Microsoft One Outlook: Coming Soon? – YouTube 

[SharePoint] Podsumowanie nowości z lutego. Nam szczególnie podobają się nowe funkcje w My Feed. Jeśli nie masz jeszcze skonfigurowanej VIVA Connections, to czas najwyższy to nadrobić. Pełna lista nowych funkcji tutaj: SharePoint Roadmap Pitstop February 2022 (microsoft.com) 

[Power Apps] Czasami może się wydawać, że technologia wokół nas robi rzeczy magiczne i niezrozumiałe. Jak to wszystko działa? Jak to możliwe? Na szczęście powstają też takie artrykuły, które to wszystko tłumaczą. Treść lekko zaawansowana, ale jeśli chcesz wiedzieć jak Power Platform wykorzystuje Sztuczną Inteligencję, to zdecydowanie polecamy: Behind the Scenes – What it Takes to Teach GPT-3 How to Build Low-Code Apps | Microsoft Power Apps 

[Power Automate] Nowa aplikacja Teams wykorzystująca możliwości Power Automate. Ma się nazywać Workflows (skąd my to znamy 😉). Zmiana głównie kosmetyczna, ale znacząca 

[Teams / SharePoint] Prywatne kanały nigdy nie były naszą ulubioną funkcją. Sposób implementacji (dodatkowa witryna SharePoint, niedostępność wielu funkcji) pozostawiał wiele do życzenia. Jest szansa, że się to poprawi. Pierwszym krokiem będzie zintegrowanie widoku plików z poziomu SharePoint. Upraszczając to maksymalnie: użytkownik nie będzie musiał nawigować pomiędzy witrynami. Dostanie jeden spójny widok z podziałem na kanały: 

Krok w dobrym kierunku! Ma być wdrożony do połowy kwietnia. 

[Power Apps] Bardzo praktyczny przykład pracy z ComboBox. Warto dodać do zakładek: Saving multi-choice Combo Box in a Text field and … – Power Platform Community (microsoft.com) 

[Power Apps] Kolejny króciutki tutorial dla wszystkich pracujących z Power Apps i SharePoint. Jak zapisać dane osoby na liście SharePoint: How to Patch Person Lookup in PowerApps with Share… – Power Platform Community (microsoft.com) 

Podcast

S02E24: Ten o przedsiębiorczości feat. Jarosław Szewczuk

Przedsiębiorczość to temat obszerny, stąd też wynika różnorodność tematów, o których rozmawiamy w tym odcinku z Jarosławem Szewczukiem. Dlaczego robimy biznes? Co nami kierowało, gdy zakładaliśmy firmy? Czy zakładając biznes w IT musisz umieć w IT? Usłyszycie też kilka słów o wartościach, dysonansie poznawczym i książkach.

 

Gdzie można nas posłuchać 👇
Anchor: https://anchor.fm/draft-rozmowy