fbpx

Newsletter 16 września 2021
ten o profesjonalistach

Dzisiaj jest Światowy Dzień Fryzjera – i nie chodzi tutaj o bohaterów afer korupcyjnych. Dlatego dla wszystkich wirtuozów włosa, magików przedziałków, czarodziejek tresek oraz zaklinaczy balejażu składamy najlepsze życzenia. Cenimy sobie profesjonalizm w każdej dziedzinie.  Miłej lektury! 

Warto przeczytać

Kilka ciekawych informacji, które wpadły nam w ręce w ostatnim czasie:

[Teams] „P”, jak Preview. Dla wszystkich spragnionych nowości w Microsoft Teams, aplikacja udostępni niedługo dedykowany znacznik potwierdzającyobecność w tym programie. Dla przypomnienia, tryb ten można włączyć tak:Public preview in Microsoft Teams – Microsoft Teams | Microsoft Docs

[Viva] Connections, jeden z czterech modułów Viva, doczeka się już niedługo pełnego wsparcia z poziomu panelu administracyjnego Office 365. Do tej pory uruchomienie tej usługi wymagało zabaw ze skryptami. Lubimy PowerShell’a, ale jak można szybciej i prościej to czemu nie ???? 

[SharePoint] Kontynuując poprzedni wątek, warto wspomnieć także o nowych komponentach, które przy okazji publikacji Viva pojawią się w SharePoint Online. Jednym z nich będzie Video Feed: 

Embed Video news links in the Viva Connections feed (Preview) – SharePoint in Microsoft 365 | Microsoft Docs 

[Teams] Coraz więcej aplikacji będzie ściśle zintegrowanych z Teams. Co oznacza ściśle? Podobnie jak w przypadku Whiteboard, udostępnienie ich podczas spotkania automatycznie da dostęp do ich zasobów uczestnikom spotkania. Na tej liście jest też nasze ulubione Miro , dlatego czekamy z niecierpliwością na tę zmianę. Beyond sharing your screen: Interactive collaboration with apps in Microsoft Teams meetings – Microsoft Tech Community 

[Power Automate] Od pewnego czasu na blogu Power Automate, pojawiają się wpisy z cyklu „Fundamentals”. Polecamy wszystkim zainteresowanym tematem automatyzacji. Warto zadbać o dobrą znajomość funkcji i możliwości tego narzędzia. Tu dla przykładu, zastosowanie funkcji UTCNow(): Power Automate Fundamentals # 13: Usage of UTCNow … – Power Platform Community (microsoft.com)