fbpx

Newsletter 2 czerwca 2022
ten dla dużych dzieci

Tak, wiemy, dzień dziecka był wczoraj, no ale kto nam zabroni przedłużyć to piękne święto i niezależnie od wieku dawać sobie prezenty. Zatem w Waszych rękach małe co nieco od nas, a w nim informacje o najnowszych zabawkach – miłej lektury!   

Warto przeczytać

Kilka ciekawych informacji, które wpadły nam w ręce w ostatnim czasie:

[AI Builder] Paczka ważnych nowości w AI Builder. Szczególnie polecamy model przetwarzania nieustrukturyzowanych dokumentów. Może ładnie zamieszać 😉 Exciting new capabilities for AI Builder | Power Automate Blog (microsoft.com) 

[Power Virtual Agents] Krótko: integracja z telefonią i usługami głosowymi! Give your Power Virtual Agents a voice with Speech… – Power Platform Community (microsoft.com) 

[Teams] Podsumowanie nowości ze świata Teams, które miały premierę w maju: What’s New in Microsoft Teams | May 2022 – Microsoft Tech Community To był raczej spokojny miesiąc. Nam szczególnie spodobał się tryb together, który można w końcu włączyć dla wszystkich uczestników

[Low-Code] Jeśli zastanawiasz się nad wyborem platformy Low-Code dla swojej organizacji to koniecznie przeczytaj tej raport. Wymaga rejestracji, ale warto: The Forrester Wave™: Low-Code Development Platforms for Professional Developers, Q2 2021Link: https://info.microsoft.com/ww-landing-forrester-wave-for-power-apps.html 

[Power Platform] Top 5 najlepszych i najważniejszych nowości z ostatniej konferencji Build: Top 5 Features from Microsoft Build 2022 

[Dataverse] Świetne i proste podsumowanie różnic między środowiskami oraz obsługiwanych przez nie scenariuszy backupu. Warto przeczytać i nigdy nie korzystać z domyślnego środowiska do przechowywania produkcyjnych rozwiązań! Cały artykuł znajdziesz tutaj: https://thecrm.ninja/environment-types-capabilities-backups 

[Google Drive] Wycinanie, kopiowanie i wklejanie plików za pomocą skrótów klawiaturowych wreszcie dostępne są w przeglądarce internetowej. Jednym słowem, wreszcie! Link do ogłoszenia tutaj. 

 

[Google Chat] Kolejny sposób na dodawanie zadań: W Google Chat można teraz tworzyć osobiste zadania z pojedynczych lub grupowych wiadomości. Będą one widoczne w Zadaniach Google oraz Kalendarzu Google, jeśli zadanie ma określoną datę. Link do ogłoszenia tutaj. 

Podcast

S02E36 Ten o drugim sezonie

To ostatni odcinek drugiego sezonu, dlatego robimy małe podsumowanie i nasze subiektywne rankingi odcinków. Próbujemy też zrozumieć, dlaczego sezon drugi był prawie czterokrotnie dłuższy od pierwszego. Nadal nie wiemy.


Tematy, które poruszamy:

  • najlepszy odcinek solo (trio?)
  • najlepszy odcinek z gościem
  • największe zaskoczenie
  • czy będzie trzeci sezon (będzie) i co planujemy.

 

Gdzie można nas posłuchać 👇