fbpx

Newsletter 22 stycznia 2021
ten o breakout rooms w Teamsach

Jedna z najbardziej oczekiwanych funkcji w Microsoft Teams jest już dostępna. Zanim jednak przejdziemy do breakout rooms, to mamy dla Ciebie tradycyjną prasówkę z ostatniego tygodnia.

Warto przeczytać

Kilka ciekawych informacji, które wpadły nam w ręce w ostatnim czasie:

Access Reviews for guests in all Teams and Microsoft 365 Groups is now in public preview – Microsoft Tech Community Nowa usługa w Azure AD, która pozwoli zapanować nad bałaganem w dostępach Gości w grupach Microsoft 365 (a więc i w Teams). Bardzo fajny pomysł. Niestety wymaga Azure AD Premium Plan 2, ale i tak warto sprawdzić.

Approvals in Microsoft Teams, Now Generally Available – Microsoft Tech Community
Zatwierdzanie (Approvals) z Power Automate jest już dostępne w formie dedykowanej aplikacji w Teams! Mega wiadomość. Zainstaluj koniecznie, a wcześniej przeczytaj o co chodzi (pssst…w najbliższej tygodniach pokażemy tę funkcję na webinarze)

Approvals in Microsoft Teams – Amanda Sterner A tu fajny artykuł podsumowujący działanie tej funkcji. Uwaga spoiler! Potrafi więcej niż początkowo może się wydawać 😉

8 new productivity hacks for frontline workers, managers, and IT – Microsoft Tech Community Frontline workers i Office 365 to ciągle dla wielu temat niezbadany. Jeśli jesteś w tym gronie to zerknij na ten artykuł.

Source code files for Canvas apps | Microsoft Power Apps Kontrola wersji (via Github) dla funkcji w aplikacjach Canvas! Brzmi jak żart, a jednak…Pierwsza wersja narzędzia, które to zapewni tuż, tuż…

Canvas Apps As Code??!  Power Platform Unpacked #10
A tu Scott Darow pokazuje o co właściwie chodzi:

 

3 low-code trends: why low-code will be big in your 2021 tech strategy | Microsoft Power AppsDlaczego warto znać rozwiązania Low-Code? Jeśli masz jeszcze wątpliwości to warto przeczytać ten artykuł.

https://sharepains.com/2021/01/13/patch-field-type-sharepoint-power-apps Funkcja Patch w Power Apps to jeden z najważniejszych elementów każdej aplikacji. Niestety często sprawia problemy szczególnie jeśli dane mają być zapisane do SharePoint. W tym artykule znajdziesz przykłady jej zastosowania dla każdego z rodzajów pól.

Power Apps Gallery Design Ideas Galeria w Power Apps nie jedno ma imię. Na tym wideo zobaczysz sporo fajnych przykładów jak można ją dostosować do swoich potrzeb.

 Breakout rooms w Teams

Na tę funkcję w Teams czekało naprawdę wiele osób. Znajdzie zastosowanie nie tylko w edukacji. Na początku obejrzyj nasz kolejny skecz, który pokazuje czym Breakout rooms nie są ;).

A na naszym webinarze pokazaliśmy dokładnie jak działają

 

Z innej beczki

Bardzo fajna i prosta stronka z jasnym przekazem – co zamiast facebooka 🙂