fbpx

Newsletter 29 lipca 2021
ten o tygrysach

Dzisiaj jest Światowy Dzień Tygrysa. Tak że krótko i na temat – po przeczytaniu dzisiejszego newslettera zostaniesz technologicznym tygrysem. To możemy Ci obiecać. A nie od dziś wiadomo, że nie rzucamy słów na wiatr. Miłej lektury! 

Warto przeczytać

Kilka ciekawych informacji, które wpadły nam w ręce w ostatnim czasie:

[SharePoint] Bardzo ważna zmiana dla całego SharePoint’owego świata. Co prawda do tyczy wersji On-Prem, ale pokazuje w którą stronę zmierza cała technologia. Pojawiła się bowiem nowa wersja: SharePoint Subscription Edition. Nazwa nieciekawa, ale tłumaczy wszystko ????????A new day for SharePoint Server – SharePoint Server Subscription Edition preview (microsoft.com) 

[Power Apps] Jak nie drzwiami, to oknem. Tak bardzo często wygląda walka z delegacją w Power Apps. Na szczęście często da się znaleźć uchylone okno. Doskonale pokazuje to ten artykuł: Power Apps Search Function Delegation Warning Workarounds (matthewdevaney.com) 

[Power Apps] Bardzo ważny artykuł traktujący o komponentach. Tym razem o tym jak nimi zarządzać w swoim środowisku. Trzeba przeczytać: Make A Power Apps Component Library To Share And Reuse Components (matthewdevaney.com) 

[Teams] Zapowiedź. Opcje prezentacji w Teams powiększą się o nowe układy. Oprócz tradycyjnego i dodanego niedawno trybu Standout (to ten, w którym obraz z naszej kamery nakładany jest na prezentowaną zawartość) pojawią się dwa nowe: 

Side-by-Side 

oraz tryb Reportera 

[Teams] Zapowiedź. Już niedługo będzie można przyspieszać odtwarzanie nagranych spotkań. Na pewno pomoże to w zapoznaniu się z ustaleniami z tych mniej ważnych i pasjonujących ???? 
[SharePoint] Boost, czyli dopalacz! Do czego? Do aktualności oczywiście. Już niedługo (powinno być jeszcze w wakacje) będziemy mogli podbijać widoczność aktualności (tak, aby pokazywały się na szczycie listy). Bardzo fajna zmiana ???? 
[Teams] Zapowiedź. Fluid to jeden z ciekawszych projektów Microsoft. Teachnologia  ma szasnę zmienić na stałe sposób w jaki tworzymy treści. Szczególnie jeśli robimy to w grupie. Pierwsze komponenty będzie można wykorzystywać jeszcze w wakacje w Teams. Zobacz zresztą sam (Harmonogram działania dla platformy Microsoft 365 | Microsoft 365)
[Power Apps] Aplikacje typu Canvas i Model Driven zbliżają się do siebie. Właśnie rozpoczęło się wdrożenie tzw. Custom Pages w aplikacjach Model Driven. Tu więcej szczegółów:Announcing public preview of Custom Pages for converging model-driven apps and canvas apps | Microsoft Power Apps