fbpx

W ostatnim czasie zostałem zalany pytaniami dotyczącymi zadań w Office365. Kiedy lista zadań w SharePoint zostanie zmodernizowana? Jak działa Planner i czy warto z niego korzystać? Co to jest Microsoft To-Do? Czy Flow integruje się z tymi rozwiązaniami? Równolegle w świecie Office365 pojawiało się kilka ciekawych nowości związanych z zadaniami właśnie. Nie było więc innego wyjścia, jak przygotować ten materiał.

Zadania kiedyś

Jeszcze stosunkowo niedawno, Microsoft posiadał (i ciągle posiada) kilka systemów do zarządzania zadaniami. Od Outlook, poprzez SharePoint po Plannera i Project Server kończąc. Zadania to niby prosty obiekt, ale jak nimi zarządzać  w Office365?

 

Zadania teraz

Wszystkie systemy opisywane przeze mnie dwa lata temu (ale ten czas leci), ciągle działają. Wunderlist został co prawda zastąpiony przez To-Do, ale co do zasady wszystkie z osobna działają względnie tak samo. To, co się zmieniło to przede wszystkim integracja między nimi. I to w niej właśnie leży wartość dodana Office365. I to ona stała się też jednym z powodów powstania tego artykułu i nagrania.

 

Jak zarządzać zadaniami w Office365

Wszystko wskazuje na to, że listy zadań w SharePoint, jeśli nie znikną całkowicie, to nie będą już rozwijane. Zastępuje je z powodzeniem Planner. Można go traktować jako centrum zadań dla zespołu (grupy Office365). Prywatne zadania oraz wszystkie przydzielone do ciebie w Plannerze są już widoczne w To-Do. Dodatkowo możesz w nim śledzić wpisy zaznaczone/oflagowane w Outlook. Dzięki temu dostajemy w końcu jedno miejsce do śledzenia zadań pochodzących z różnych źródeł. Biorąc pod uwagę, że dodatkowo można w to wpleść Flow i zasilać Planner zadaniami z innych systemów, to całość zaczyna wyglądać bardzo obiecująco. Zobacz zresztą sam.

 

 

Podsumowanie

Wierzę, że zarządzanie zadaniami w Office365 nie będzie już stanowić dla ciebie wyzwania. Do tej układanki wrzucę jeszcze na koniec Project Server. Zadania i projekty są w końcu sensem istnienia tego systemu. Czekam z niecierpliwością na kolejne zmiany, które będą w nim wprowadzane.