fbpx

Wstęp

Na jednym z ostatnich webinarów, pokazywałem prostą aplikację do obsługi procesu reklamacyjnego. Nic szczególnie trudnego. Trochę list, aplikacja, skaner kodów kreskowych, proces powiadamiania z adaptive cards i Plannerem. Całe wydarzenie możesz obejrzeć tutaj:

Obiecałem wtedy nagrać instrukcję tworzenia takiego rozwiązania. W 2018 roku już coś takiego zrobiłem, publikując na YouTube mini kurs Power Apps i Power Automate (wtedy Flow). Przez trzy lata odtworzono go już kilkadziesiąt tysięcy razy. Przyszedł czas na aktualizację. W kolejnych tygodniach będę publikował lekcje, które pozwolą Ci poznać lepiej Power Apps, Power Automate i resztę Office 365

Założenia

Ta seria powstała przede wszystkim z myślą o osobach, które chcą zacząć swoją przygodę z Power Platform. Skupię się na podstawach, ale nie zabraknie też rzeczy mniej oczywistych (np. Adaptive Cards). Postaram się pokazywać wszystkie etapy powstawania rozwiązania. Krok, po kroku, tak aby każdy był w stanie powtórzyć je na swoim środowisku. Cała seria ma 12 odcinków, ale nie wykluczam, że powstaną kolejne. To już w dużej mierze zależy od Ciebie. Pytaj, komentuj i krytykuj. Liczę mocno na Twoją aktywność.

Odcinek pierwszy

Naszą podróż zaczynamy od rzeczy najważniejszej, czyli źródeł danych. Przy okazji pokazuję też, jak wyglądać będzie rozwiązanie, które wspólnie zbudujemy. Zapraszam do oglądania ⤵

Podsumowanie

Najtrudniejszy pierwszy krok, jak mawiał klasyk. W przypadku Power Platform jest on zawsze związany ze źródłem danych. Pamiętaj, że oprócz SharePoint możesz korzystać z innych (SQL, Dataverse, a nawet Excel). Najlepsze jest to, że magia konektorów sprawi, że praca z innymi źródłami będzie wyglądała bardzo podobnie.

W kolejnym odcinku pokażę Ci, jak wygenerować aplikację w całkowicie automatyczny sposób. Przyjrzymy się też samemu interfejsowi edytora Power Apps. Odcinek pojawi się już w przyszłym tygodniu (środa).

Przydatne linki:

Dzięki i do następnego razu!

PS Pytania zostawiaj w komentarzach – chętnie pomogę.